Efektviausi skelbimai – internete ar laikraščiuose?

Vis dažniau kyla diskusija, kurie skelbimai yra efektyvesni – internete ar laikrašyje. Vis modernėjančioje visuomenėje, retas žmogus nenaudoja kompiuterio ar telefono. Dažnas iš mūsų naudoja socialinius tinklus, kuriuose ieškome ne tik naujienų, tačiau ir įvairių daiktų. Tikriausiai didžioji auditorija (pabrėžiu, čia tik spėjimas) seniai skaitė laikraštį ar bent jau buvo atsivertęs skelbimų skiltį, todėl galima kelti klausimą: kur skelbimai yra efektyvesni – internete ir laikraščiuose.

Kur pritraukiama daugiau žmonių?

Faktas yra tas, kad skelbimai internete pritraukia didelius srautus žmonių, kadangi dauguma tiek jaunų, tiek vidutinio amžiaus žmonių naudojasi kompiuteriais, išmaniasiais telefonais ir kitokiomis moderniomis priemonėmis. Tačiau net ir einant dideliam srautui žmonių pro įvairius skelbimus, paprastai vyrauja įsitikinimas, kad „atrasiu geriau“, „gal dar sugrįšiu“ ir galiausiai pasimetama tarp galybės straipsnių. Pasimetimas pačiame informacijos sraute kartais gali nulemti, kad prie prie straipsnio nebus grįžta, todėl itin svarbu turėtu galvoje, kad skelbinas intenetinėje erdveje turi būti išskirtinis ir įsimenantis, o tai nėra lengva užduotis net marketingo specialistams.

Laikraščių skaitytojai šioje vietoje neturi tokios įvairovės pasitinkti ir pereiti šimtus skelbimų per dieną. Paprastai jiems tenka vos keletas skelbimų ties tam tikra tema ir, pavyzdžiui, jie renkasi iš 10 ar dar mažiau skelbimų. Šiuo atveju mažesnėje auditorijoje žmonių savotiškai didėja šansas, kad su jumis bus susisiekta, nes laikraščių skaitytojas gali sau leisti paskambinti ir klausinėti apie prekę. Dažniausiai laikraščių skaitytojai būna senyvo amžiaus žmonės, nes jiems naujienas pasigauti interneto plotmėje praktiškai yra neįmanoma – šis įgūdis jiems ganėtinai sunkiai įgaunamas. Jiems aktualiausia pats tekstas, faktai, kurie juodu ant balto parašyti ant popieriaus.

Efektyviausi – internetiniai skelbimai

Visgi efektyviausiai laikomi būtų internetiniai skelbimai, dėl to, kad didesnis pasiekiamumas kur kas labiau padidina šansus susirasti pirkėją: t.y. padidiną skelbio peržiūrų kiekį, skambučių, gyvų kontaktų kiekį. Tai yra reikšminga, kadangi sutikus daug žmonių išmokstama bendravimo ir derybų meno, įgundama bendrauti su skirtingais žmonėmis. Tačiau iš kitos pusės nors laikraščių skaitytojų ir mažiau, tačiau yra didesnis šanasas, kad jie susikontaktavę su pardavėju įsigys daiktą. Dauguma jaunimo ir vidutinio amžiaus žmonių yra inovatyvūs ir jie mieliau internete renkasi skaityti ne tik naujienas, bet ir ieškoti skelbimuose sau reikalingų daiktų. Prasinėrę į kompiuterius per dieną vienas žmogus gali peržiūrėti šimtus skelbimų, perskaityti šimtus komentarų apie prekę ar pardavėją.

Vėlgi svarbu nepamiršti, kad internete greitai plinta negeri atsiliepimai apie pardavėjus, todėl itin svarbu koncentruotis ne vien tik į skelbimo turinį, tačiau ir savo elgesį susikontaktavus su žmonėmis. Svarbu mokėti prisitaikyti prie žmogaus, žinoti, ko jis nori, mokėti bendrauti taip, kaip pirkėjas nori. Kitu atveju gali būti taip, kad įsigysite mirtiną priešą, kuris kaip įmanydamas bandys pakenkti palidamas kaip įmanoma blogesnius komentarus apie jus.

Nors ir labai gaila, tačiau laikraščių skaitytojai šiose varžybose pralaimi, kadangi į modernias technologijas įsitraukiantis jaunimas vis daugiau renkasi internetą. Didesnis pasiekiamumas šiais laikais reiškia labai daug, nes kuo didesnis srautas žmonių pamatys skelbimą, tuo didesnė tikimybė, kad prekė bus nupirkta. Tačiau iš kitos pusės didesnis prieinamumas kelia kur kas didesnių grėsmių reputacijai susipykus su pirkėju, o nuo konflikto pasėkių pabėgti yra pakankamai sudėtinga. Todėl pats aktualiausias klausimas šiuo metu turėtų būti, kokie skelbimai internetinėje erdvėje susilaukia daugiausiai dėmesio ir kodėl ir kaip išlaikyti taktišką bendravimą su pirkėjais.